DR. HORVÁTH JÁNOS (Fidesz): Tisztelt Ház! Amikor az én közgazdasági analízisem vagy helyzetértékelésem inspirál vagy kiábrándít valakit, az egyformán érdekes. Ezért is köszönöm Lentner Csaba képviselőtársamnak azt, hogy hivatkozott arra, amit korábban mondtam vagy mondtunk együtt valamilyen értekezleten. Valóban, a gazdasági növekedés többféle tényezőből tevődik össze. Az, hogy én most valamilyen meggondolás alapján, vagyis inkább példaképpen említettem a nagykanizsai látogatásunkat, az azért volt, mert ez éppen most történt, és úgy éreztem, beleillett abba a képbe, hogy milyen is a hírünk a világban, és hogy a befektetők hogyan látják a világot.

Azt én nagyon jól tudom, és örülök, ha egymást figyelmeztetjük arra, hogy a magyar polgárok élete, életszínvonala az itt megkeresett bérből tevődik össze, és az új munkaalkalmak úgy ebben az országban, mint más országokban, óriási hányadban, 70-80-90 százalékban közép- és kisiparok munkája révén keletkeznek. Ez Magyarországon így van, és gondolom, így lesz, ha jó gazdaságpolitikával inspiráljuk, és e tekintetben, azt hiszem, nagyon kevés vitának van helye. Ha nem így értődött volna valakinek az én írásaimból vagy mondásaimból, az csak azért van, mert ott nem ez volt a példa.

Még egy gondolat... Lentner képviselő úr és többen hajlamosak arra, hogy a monetáris jelenségeknek akkora jelentőséget tulajdonítsanak, hogy csak csuda! Persze, hogy ez nem mellékes, azonban legyünk reálisak: például az arany ára most olyan mélyre esett, hogy nem is volt ilyen talán fél évszázada. Miért? Mert a pénz nem annyira fontos, mint a termelés - és folytathatnám így tovább. A monetáris jelenségek fontosak, de túlzásba vinni vagy túlértékelni a szerepüket, ez nem segít bennünket, nem tesz jót a gazdaságpolitikának.

Köszönöm. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage