FARKAS IMRE (MSZP): Tisztelt Képviselőtársaim! Én már nem foglalkoznék a gazdálkodás kérdésével, mert bizonyára félreértjük egymást. Én nem a formai és jogi háttérre gondolok, hanem egyszerűen arra, hogy át kell gondolni a térségi tanácsban részt vevőknek, hogy körülbelül milyen bevételekkel és milyen kiadásokkal kell számolniuk, és e döntés következtében célszerű, ha megalakulnak, létrejönnek. Összesen erről van szó, nem pedig más törvényektől akartunk hatásköröket átvenni.

Egyébként örülnék annak, ha úgy lenne, ahogy Ivanics Ferenc képviselőtársam mondta, miszerint a települések nem ténferegnének. Sajnos abban a választási körzetben, ahol országgyűlési képviselő vagyok, Jász-Nagykun-Szolnok megye déli részén, a Tiszazugban, majdnem minden település ténfereg. Nagy megnyugvással veszem, ha az ország többi részén ilyen probléma nincs, de azért hallottam már arról, hogy több helyen felmerülnek ilyen gondok. Egészen biztos vagyok benne, hogy amikor ez a törvény megszületik, sőt egy korábbi döntés alapján is - amikor településátcsatlakozásról döntött az Országgyűlés - majd igen sok település be fogja adni a más megyéhez való csatlakozási szándékát.

Azt hiszem, hogy a települések között mégiscsak van ténfergés. Azért van, mert ezek a települések egy nem pontosan körülírt törvényhez próbálnak igazodni. Amikor ön itt az EU-csatlakozásról beszél, akkor a választási körzetemben ezek a települések a közigazgatásról és mindenféle más dolgokról beszélnek. Ez a megfogalmazás nem egyértelmű, és e települések vonatkozásában - bizonyára régiótól és helyzettől függően, hogy hol helyezkednek el, egy-egy régió szélén vagy melyik részén - ebből adódóan ez a ténfergés véleményem szerint nemcsak a Tiszazughoz kötődik, hanem több helyen előfordul. (Taps az MSZP padsoraiból.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage