ELNÖK: Miután majd a szavazás végén kerül sor ennek a pontnak az elbírálására, természetesen van mód és lehetőség, hogy erről a pontról is döntsünk, úgyhogy ha netán ez elkerülné a figyelmemet, akkor kérem, majd szóljon, ha netán mégis elmulasztanám.

Tisztelt Országgyűlés! Az előterjesztő a törvényjavaslathoz érkezett módosító javaslatok közül egyet sem támogat. Így most azokról a módosító javaslatokról határozunk, amelyekről a Házszabály értelmében még szavazni lehet.

Az ajánlás 1. és az ehhez kapcsolódó 3., 10., 19., 21., 22. és 36. pontjaiban Béki Gabriella és Kuncze Gábor a törvényjavaslat egészének módosításával átfogó, részletes koncepciót terjesztenek elő a praxisjog privatizációjára, kiterjesztve azt a járóbeteg-szakellátásban dolgozó orvosok körére is.

A koncepció elfogadása esetén nem határozunk az ajánlás 2. és a kiegészítő ajánlás 1. pontja kivételével a további módosító javaslatokról. A javaslatcsomag 36. pontjában az előterjesztők indítványozzák az önkormányzati törvény módosítását. Ennek megfelelően a módosító javaslatnak erről a részéről minősített többséggel kell határoznunk. A bizottságok nem támogatják.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, hogy elfogadja-e a 36. pont minősített többséget igénylő rendelkezéseit. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Kimondom a határozatot: az Országgyűlés a módosító javaslat minősített többséget igénylő rendelkezéseit 85 igen szavazattal, 200 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Most a 36. pont egyszerű többséget igénylő rendelkezéseit és az imént ismertetett javaslatsor további elemeit teszem fel szavazásra. A bizottságok ezt sem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 87 igen szavazattal, 204 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Az ajánlás 2. és a kiegészítő ajánlás 1. pontjában Kökény Mihály és más képviselők, valamint Béki Gabriella és Kuncze Gábor a törvényjavaslat preambulumának helyébe javasolnak alternatív tartalmú rendelkezést. Először az ajánlás 2. pontjáról határozunk, amelyet Kökény Mihály és más képviselők terjesztettek elő. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 89 igen szavazattal, 206 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Most a kiegészítő ajánlás 1. pontját teszem fel szavazásra, Béki Gabriella és Kuncze Gábor indítványa szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 85 igen szavazattal, 205 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Az ajánlás 4. pontjában Kökény Mihály és más képviselők a törvényjavaslat 1. § (2) bekezdés b) pontjának helyébe olyan rendelkezést léptetnek, amely meghatározza, hogy a törvényjavaslat szabályozási körében ki minősül orvosnak. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 90 igen szavazattal, 207 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Az ajánlás 5. pontjában Göndör István és más képviselők a törvényjavaslat 1. § (2) bekezdés c) pontjában a működtetési jog fogalmát pontosítják. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 85 igen szavazattal, 209 nem ellenében, 1 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Az ajánlás 6. és a hozzá kapcsolódó 28. pontjában a Bauer Tamás által fenntartott indítvány a törvényjavaslat 1. § (2) bekezdése c) pontjának és 3. § (3) bekezdésének módosításával azt kezdeményezi, hogy a működtetési jogra vonatkozó engedélyt ne az Orvosi Kamara, hanem az ÁNTSZ adja ki. A javaslat elfogadása esetén nem határozunk az ajánlás 18., 34., valamint a kiegészítő ajánlás 3. pontjairól, amelyek ezt a jogosítványt megtartják az Orvosi Kamaránál, és nem határozunk továbbá az ajánlás 27. pontjáról sem, mert azt magában foglalja a 28. pont.

Először tehát a 6. és 28. pontokat teszem fel szavazásra, amelyeket a költségvetési bizottság támogat, a többi bizottság pedig nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 85 igen szavazattal, 202 nem ellenében, 10 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 8. pontban Erkel Tibor a törvényjavaslat 1. § (2) bekezdésének kiegészítésével a praxis fogalmára terjeszt elő részletes szabályozást, a kiegészítő ajánlás 2. pontjában pedig a törvényjavaslat 2. § (2) bekezdésének kiegészítésével azt indítványozza, hogy a működtetési jog alapján nyújtott önálló orvosi tevékenységet csak egy praxisban és személyesen lehessen folytatni. A két javaslatról egyszerre határozunk. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 83 igen szavazattal, 198 nem ellenében, 18 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 9. pontban Kökény Mihály és más képviselők a törvényjavaslat 1. § (2) bekezdését kívánják kiegészíteni a háziorvosi körzet és a tartósan betöltetlen háziorvosi körzet fogalmainak meghatározásával. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 88 igen szavazattal, 204 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Az ajánlás 13. és 14. pontjaiban Kökény Mihály és más képviselők a törvényjavaslat 2. § (3) bekezdésének módosításával és kiegészítésével azt javasolják, hogy a működtetési jog jogszabályi keretek között szabadon átengedhető legyen. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 88 igen szavazattal, 204 nem ellenében, 6 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 16. pontot előterjesztői visszavonták.

A 18. pontban és a kiegészítő ajánlás 3. pontjában Kökény Mihály és más képviselők, valamint Veres János a törvényjavaslatot a működtetési jog engedélyeztetésének személyi feltételeire vonatkozó rendelkezéssel kívánják alternatív tartalommal kiegészíteni. Először Veres János indítványát teszem fel szavazásra a kiegészítő ajánlás 3. pontja szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 80 igen szavazattal, 206 nem ellenében, 12 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Most a 18. pontról határozunk, a Kökény Mihály és más képviselők által előterjesztett javaslat szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 82 igen szavazattal, 208 nem ellenében, 9 tartózkodás mellett nem fogadta el.

(11.20)

A 20. pontban Kökény Mihály és más képviselők a törvényjavaslat 3. § (1) bekezdése módosításával azt kezdeményezik, hogy a törvény 2001. január 1-jén lépjen hatályba. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 91 igen szavazattal, 208 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A törvényjavaslat 3. § (3) bekezdése a működtetési jog elidegenítésének és folytatásának, valamint a területi ellátási kötelezettséggel nem rendelkező orvosok háziorvosi tevékenységének korlátozására vonatkozó rendelkezéseket tartalmaz. A korlátozások egy részének elhagyását kezdeményezik az ajánlás 26. és 27. pontjaiban szereplő indítványok. Ezt a kettőt magában foglalja a kiegészítő ajánlás 4. pontja, amelyet Vojnik Mária sajátjaként előterjesztett.

Először erről határozunk. A költségvetési bizottság kivételével a többi bizottság támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 102 igen szavazattal, 199 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Most a 26. pontot teszem fel szavazásra Kökény Mihály és más képviselők indítványa szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 88 igen szavazattal, 205 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Most Bauer Tamás indítványát teszem fel szavazásra a 27. pont szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 90 igen szavazattal, 207 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 31. pontban Kökény Mihály és más képviselők a törvényjavaslat 3. § (5) bekezdése helyébe új rendelkezés felvételét javasolják, amelyben határidőhöz kötik a szakellátást végző orvosok működtetési jogáról szóló törvényjavaslat benyújtását. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 91 igen szavazattal, 204 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 32. pontban Kökény Mihály és más képviselők, valamint Erkel Tibor elhagyni javasolják a törvényjavaslat 3. § (6) bekezdését, amely a működtetési jog átruházhatóságának időbeli korlátozását tartalmazza. Az indítvány elfogadása kizárja a 33. pont elfogadását. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 94 igen szavazattal, 192 nem ellenében, 10 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 33., Avarkeszi Dezső által sajátjaként előterjesztett pontban a képviselő azt kezdeményezi, hogy a jogosult halála esetén a működtetési jog a törvényjavaslatban meghatározott feltételek mellett folytatható legyen. A költségvetési és az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 90 igen szavazattal, 205 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 34. pontban Kökény Mihály és más képviselők a törvényjavaslat 3. § (7) bekezdés a) pontja helyébe új rendelkezést javasolnak, amely kormányfelhatalmazást tartalmaz. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 84 igen szavazattal, 216 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Tisztelt Országgyűlés! Határozathozatalunk végére értünk. Megkérdezem, van-e valakinek tudomása olyan módosító javaslatról, amelyről kellett volna, de nem szavazott az Országgyűlés. (Senki sem jelentkezik.) Ilyen jelentkezés nem történt.

Arra figyelemmel, hogy a törvényjavaslathoz érkezett módosító indítványok közül az Országgyűlés egyet sem fogadott el, a napirend szerint és a Házszabály 106. § (8) bekezdése értelmében sor kerülhet a zárószavazásra. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, hogy elfogadja-e az önálló orvosi tevékenységről szóló törvényjavaslatot az előterjesztés szövege szerint. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Kimondom a határozatot: az Országgyűlés 210 igen szavazattal (Taps a kormánypártok soraiban.), 79 nem ellenében, 12 tartózkodás mellett a törvényjavaslatot elfogadta. (Általános zaj. - Csenget.)

Tisztelt Országgyűlés! Az előterjesztő indítványozta, hogy az Országgyűlés elnöke a törvény sürgős kihirdetését kezdeményezze. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, felhatalmazza-e az Országgyűlés elnökét a törvény sürgős kihirdetésének kezdeményezésére. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Kimondom a határozatot: az Országgyűlés 204 igen szavazattal, 73 nem ellenében, 13 tartózkodás mellett úgy határozott, hogy az Országgyűlés elnöke kérje a törvény sürgős kihirdetését a köztársasági elnöktől. (Általános zaj. - Csenget.)

Tisztelt Országgyűlés! A határozathozatal végére értünk. Még három napirend utáni felszólalásra kerül sor. Kérem, hogy akik ezt már nem kívánják meghallgatni, azok csendben távozzanak a teremből! (A képviselők egy része elhagyja az üléstermet.)

Ismertetem a felszólalók sorrendjét. (Folyamatos zaj. - Csenget.) Elsőként Horváth János képviselő úr, utána Bauer Tamás, majd pedig Farkas Imre képviselő úr fogja elmondani a napirend utáni felszólalását. Egy perc türelmet kérnék a képviselő uraktól (Csenget.), és az Országgyűlés képviselőitől pedig azt kérem, hogy vagy foglaljanak helyet, vagy pedig hagyják el az üléstermet. (Rövid szünet.)

Elsőként a napirend utáni felszólalások sorában megadom a szót Horváth János képviselő úrnak, Fidesz-Magyar Polgári Párt.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage