POZSGAI BALÁZS (MSZP): Köszönöm, elnök úr. Azt szeretném picit tompítani, hogy azért nincs ebben az országban hadiállapot a bűnözés területén, mert ha hadiállapot volna, akkor az elmúlt időszakban nem a bűncselekmények számának a csökkenéséről adott volna számot a miniszterelnök úr vagy a belügyminiszter úr. Hanem éppen arról van szó, hogy Magyarországon 600 ezerről 515 ezerre csökkent a bűncselekmények száma.

És még egy: azt is vegyük figyelembe - kérem, hogy nézzük meg -, mennyi a bűnelkövetők száma Magyarországon. Míg a kilencvenes évek... (A mikrofonja leesik, majd megigazítja.) Elnézést kérek, a mikrofon leesett. Míg a kilencvenes évek elején a bűnelkövetők száma százezer alatt volt, és az elmúlt tíz év alatt a 130 ezret éppen hogy elérte, addig a bűncselekmények száma 200 ezerről emelkedett - ez a '91-92-es évnek a fordulója - 600 ezerre. Tehát a tényleges elkövetések száma, illetőleg a bűnelkövetők életmódja változott meg olyan mértékben, hogy foglalkozásszerűen követnek el mindig több és több bűncselekményt.

Tehát ne háborúról beszéljünk, hanem egy olyan helyzetről, hogy Magyarország egy globalizált gazdaságban él, egy globalizált világ felé mozdul el az ország, és a belső hatásokon kívül nagyon sok külső hatás ér bennünket. Kezdhetjük a kábítószer-tranzitforgalmon át, a saját felhasználáson keresztül a migrációs folyamatokig e hatások felsorolását, amelyek hosszú távon jelentenek az országra veszélyt, illetve feladatot, éppen a schengeni feltételeknek való megfeleléssel kapcsolatban. Köszönöm.

 

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage