KELLER LÁSZLÓ (MSZP): Köszönöm szépen. Elnök Úr! Tisztelt Ház! Én magam is Takács Imre képviselő úr kapcsolódó módosító javaslata mellett szeretnék érvelni, annál is inkább, mert azt a vitában is világossá tettük, hogy mi nagyon fontosnak tartjuk, hogy egészen az EU-csatlakozásig próbáljuk a szabályozórendszert besimítani az EU-csatlakozás utáni állapotba. A képviselő úr javaslata ezt célozza.

Azok az érvek, amiket ezzel kapcsolatban a bizottsági ülésen és itt is hallunk, nem erős érvek a javaslat ellen. Azt gondolom, hogy ha banküzemet drágít, akkor az EU-csatlakozás során is fog drágítani. Gondoljunk bele, ha 1 millióról felmegy 6 millióra, ez mekkora drágítást fog jelenteni. Nem is hiszem, hogy ez lenne az alapvető ok. Az se lehet hivatkozási alap, hogy akinek több pénze van, sok pénze van, az több bankba viszi el. Miért kell erre kényszeríteni az embereket? Nem biztos, hogy ez a jobb. Persze azt se mondom, hogy a másik, mert én sem tudom bizonyítani. A kormánypártok sem hoztak be olyan hatástanulmányt, amiből világos lenne a számunkra, hogy vajon miért is az a legoptimálisabb megoldás, hogy az EU-csatlakozás időpontjában ez egyből, egy lépésben felugrik 6 millióra.

Tehát azt gondolom, kormánypárti képviselőtársaim érvelése akkor lenne korrekt, ha lenne a kezünkben egy olyan tanulmány, amelyik bemutatja azt, hogy a bankok, a nemzetgazdaság, a megtakarító polgárok szempontjából ez a legoptimálisabb, amit benyújtottak. Azt mondom, hogy első ránézésre nem ez a legoptimálisabb. Szerintem a fokozatos átmenet optimálisabb lenne, és megítélésem szerint ezért jó Takács képviselő úr javaslata. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.)

Köszönöm szépen, majd a későbbiek során folytatom. (Taps az MSZP és az SZDSZ padsoraiban.)

 

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage