Tizedik alkalommal adta át a házelnök a Hajnik és Návay díjakat.

Kövér László házelnök kezdeményezésére immár tizedik alkalommal nyílt lehetőség, hogy az Országház 120 évvel ezelőtti ünnepélyes átadásának évfordulóján a Návay Lajosról, a Ház egykori elnökéről, alelnökéről és a Hajnik Károlyról, a reformkori országgyűlések gyorsírójáról, a gyorsiroda hajdani vezetőjéről elnevezett díj átadásával ismerjük el az Országgyűlés Hivatala dolgozóinak kiemelkedő teljesítményét, példaadó munkáját, helytállását.

Fotó: Sajtóiroda
 

A házelnök köszöntőjében a díjátadást a mögöttünk álló arany évtized tükröződésének nevezte, „amikor sikerült egy olyan alaptörvényt elfogadni, ami egyszerre ötvözi a történeti alkotmányunk vívmányait és a korszerű államigazgatási elveket, amikor száz esztendő után sikerült egy olyan nemzetegyesítést végrehajtani, ami nem csak lelki értelemben, hanem közjogi értelemben is relevanciával bír, amikor az Országházban sikerült egy olyan környezetet teremteni – nemcsak belül, hanem kívül is –, amire szintén száz esztendő óta nem volt lehetőségünk. A Návay, Hajnik díjak átadása azt is szimbolizálja, hogy azokat, akik ebben a Házban dolgoznak és kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, azokat a közösség megbecsüli, hiszen ez a közösség erkölcsi elismerése. Ebben a házban dolgozni nemcsak megtiszteltetés, hanem kiemelt felelősség is” – fogalmazott a házelnök.

Hajnik Károly díj

Dr. Csengel-Plank Ibolya
 

Dr. Csengel-Plank Ibolya
2013 óta dolgozik a Hivatalban, először az Országgyűlési Múzeum Előkészítő Iroda, majd a Múzeum kutatásvezető munkatársaként. Kiemelkedő szorgalmával, több évtizedes szakmai tapasztalatával, elkötelezettségével segítette az indulást. Magas fokú hozzáértéssel válogatja és kurátorként felügyeli az intézmény állandó és időszaki kiállításainak fotó- és filmanyagait. Kezdetektől szakmai vezetőként irányítja a múzeum fotó- és filmarchívumának létrejöttét, koordinálásával munkatársai több mint harmincezer kép teljes leírását végezték el az archívum számára. Alapos és szerteágazó kutatómunkájával elősegíti az Országházhoz kapcsolódó történelmi kordokumentumok gyűjtését, digitalizálását és az érdeklődő közönség elé tárását. Kimagasló szakértelmét több, szakmai sikert elért kiadványunk gondos képszerkesztőjeként is bizonyította. 

Együd Orsolya
 

Együd Orsolya
2009 óta dolgozik a Hivatalban. Kezdetben pénzügyi referensként, majd költségvetési ügyintézőként. 2014-ben szakmai tanácsadó címet kapott, 2017-ben pedig a fejezeti ügyek koordinálásáért  felelős osztály élére nevezték ki. 2021. január óta pedig ő vezeti és irányítja a Gazdasági Főosztályt. Az itt eltöltött 13 év alatt a gazdasági terület szinte valamennyi munkafolyamatából kivette a részét. Vezető szerepe volt a szervezeten belüli átlátható, szabályszerű folyamatleírások és ellenőrzési nyomvonalak kialakításában, amelyet nagy precizitással és türelemmel készített. Éveken át felelősségteljesen gondoskodott a szabályzatok naprakészen tartásáról. Legfontosabb feladatai közé tartozik az elemi költségvetés összeállítása, a költségvetés végrehajtásának felügyelete, az intézményi előirányzat gazdálkodás, a beszámolók elkészítése, valamint az ÁSZ-nak az Országgyűlés fejezeténél végrehajtott ellenőrzéseivel kapcsolatos egyeztetés. Munkáját mindig magas szakmai színvonalon, példamutató szorgalommal és elhivatottsággal végzi. Időt és energiát nem kímélő problémamegoldó és stratégiai gondolkodásával nagymértékben támogatja a Hivatal egészének munkáját. Szakmai munkája és vezetői tevékenysége egyaránt méltóvá teszi a Hajnik Károly díjra. 

Kónya Attila   
 

Kónya Attila   
A Műszaki Főosztály Létesítményfenntartási Osztályának csoport-vezetője. Ő felelős az országházi gondnoksági munkákért. Felelősségteljesen szervezi és intézi feladatait a mindennapokban a hajnali takarításoktól kezdve a reggeli, napközbeni, akár késő esti, vagy hétvégi anyagszállításokon át a költöztetésekig. Nagy odafigyeléssel végzi az Országházon belüli, illetve a Kossuth téri központi állami rendezvények és események előkészítését. Kitűnő kapcsolatteremtő képességgel rendelkezik, előzetesen felkészül a munkáira, hogy a rendezvények zökkenőmentesek legyenek.  Munkatársaival jó viszonyt ápol, a felmerülő rázós helyzeteket higgadtan és nagy szakértelemmel kezeli. Mindennapi munkáját a kezdetektől fogva nagy munkabírással, precizitással a környezete elismerésével végzi. 

dr. Kurucsai Balázs
 

dr. Kurucsai Balázs
2008. június 1-től dolgozik a Szervezési Főosztályon következő díjazottunk. Tanulmányait munkája mellett is folytatta, és jogi diplomája mellé előbb jogász-közgazdász, majd Európa jogi szakjogász szakképzettséget szerzett. Elsődleges feladata a Házbizottság üléseinek előkészítése és az Országgyűlés jogalkotói feladatainak támogatása. Munkáját a kezdetektől fogva megingathatatlan hivatástudattal és precizitással végzi, gyakran éjszakába vagy hétvégébe nyúlóan. Elkötelezettségét az Országgyűlés ülései előkészítéséhez kapcsolódó Napirendtervező alkalmazás fejlesztése során is számtalanszor bizonyította, amelynek köszönhetően mára ezen folyamatok egy része automatizáltan, a támogató informatikai rendszerek pedig részben összekapcsolva segítik a törvényhozói munkát. Önállóságát és feladatcentrikus megközelítését jelzi, hogy a felmerülő teendőket fél szavakból is átlátja, ugyanakkor az azok megvalósulásához szükséges lépésekre kollégáit, vezetőit is fáradhatatlanul emlékezteti. Kimagasló színvonalú munkavégzését a Hivatal több alkalommal, tanácsadói, szakmai tanácsadói címmel majd 2018. december 15-től főosztályvezető-helyettesi kinevezéssel is elismerte. 

László Krisztián
 

László Krisztián
1999. január 1. jén lépett be a Hivatalba, hangtechnikusként kezdett dolgozni a Telekommunikációs Osztályon. 2006- ban villamosmérnöki diplomát szerzett és  stúdióvezetői munkakörben folytatta a munkáját. 2015. szeptember 1-től 3 évig csoportvezetőként, stúdióvezetőként, valamint hangmérnöki beosztásban tevékenykedett. 2019. január 1-től a Hangosítástechnikai Rendszereket Üzemeltető Csoport csoportvezetőjeként dolgozik, de ellát mérnöki tervezési, végrehajtási feladatokat is. Ő felel az ülésterem üléslevezető alrendszerének hibamentes működtetéséért, gondoskodik a bizottsági termek hangosításáról és karbantartásáról, valamint szinte minden hivatali hatáskörben megrendezett esemény hangosítástechnikai feltételeinek biztosításáért. A fejlesztések aktív résztvevője, kiváló ötletei sokszor hasznosultak a munkák során. A társosztályokkal és más hivatali egységek munkatársaival, illetve az összes felhasználóval kiváló a kapcsolata. Munkatársai részére példát mutat szakmai tudásával, alapos és megfontolt szakmai javaslataival és pragmatikus hozzáállásával. 

Miletics Dezső
 

Miletics Dezső
1992-ben kezdte pályafutását a Hivatalban. Az elmúlt 30 évben folyamatosan a Luppa-szigeti üdülő gondnokaként dolgozott, lelkiismeretesen látva el a rá bízott feladatokat. Munkája garantálja  az üdülő zavartalan üzemeltetését, az üdülőkert, a közös terek, a Duna-part rendezett kialakítását,  árvíz esetén pedig a helyreállítási munkák elvégzését. Szakszerűen vezeti az üdülőre vonatkozó beszámolókat, és a vendégforgalmi statisztikákat.
Kitartása, szívós munkabírása, szorgalma, szerénysége és tehetsége példa értékű. Vidám, optimista személyisége, kedvessége közösségformáló erő. Mindig belső kényszernek, hivatásának és szívügyének érezte a munkálkodást a Luppa-szigetért, annak sorsáért. Folyamatos és magas színvonalú munkája, lelkes közösségépítő és közösséget összetartó tevékenysége példamutató. 
Az általa készített kiállítói sarok örökséget teremtett Luppa Péterről és a szigetről. 

Rostási-Szabó Zsuzsanna 
 

Rostási-Szabó Zsuzsanna 
20 éve dolgozik a Hivatalban. 2002 és 2012 között a Civil Iroda munkatársa, majd vezetője volt, ahol az állampolgárokat és a civil szervezeteket érintő törvényhozási munkáról való tájékoztatás, a törvényhozás és az állampolgárok kapcsolatának közvetlenebbé tétele volt a feladata. 2012-ben átkerült a Külügyi Igazgatósághoz protokoll szervezői munkakörbe. Szorgalmával, széleskörű ismereteivel, jó kapcsolatteremtő képességével és segítőkészségével bizonyította rátermettségét. Mindezek alapján az Európai Uniós Iroda osztályvezetője, majd határozott ideig főosztályvezetői megbízással irodavezető lett. Ezt követően szakmai főtanácsadóként, 2018-tól pedig főosztályvezető-helyettesként folytatta munkáját a Külügyi Igazgatóságon. Kiemelt feladata az országgyűlési képviselők számára hetente készített Európai Értesítő szerkesztése és szakmai felügyelete. Kollégái, hazai és külföldi tárgyalópartnerei között nagy megbecsülésnek örvend.

Dr. Samu-Nagy Dániel
 

Dr. Samu-Nagy Dániel
A következő elismerésre méltó munkatársunk 2001 óta dolgozik a képviselők tájékoztatásával foglalkozó szervezeti egység, jelenlegi nevén a Képviselői Információs Szolgálat munkatársaként. Alapfeladata a képviselők, parlamenti szakértők és a Hivatal munkatársainak információs ellátása, háttéranyagok készítése, elemzések írása, különös tekintettel a Nemzetbiztonsági bizottság munkájának háttéranyagokkal történő támogatására, illetve a történelmi tárgyú kérdések kezelésére. Munkáját mindenkor nagy felelősségtudattal, pontosan és körültekintően látja el. Elemző írásai kiemelkedő minőségűek. A felhasználókkal és munkatársaival egyaránt empatikus és segítőkész. Nyitott az új feladatok és szakterületek megismerésére, az új készségek elsajátítására. Kimagasló történészi tudását és kutatói képességeit az Országház történetének kutatásában is kamatoztatta. Ennek eredményeként született meg az Országházi séták könyvsorozatban Az Országház nevezetes termei és a Mindennapok az Országházban című könyvek.  

Návay Lajos díj 

Vastag Kornélia
 

Vastag Kornélia
Az egykori Jogi Titkárságon kezdte pályafutását leíró munkatársként. Nagyon hamar beilleszkedett a csapatba, és már akkor is zokszó nélkül vállalta a rengeteg túlórát. Mégis maradt ideje és energiája arra, hogy szakmai előmenetele érdekében további erőfeszítéseket tegyen, így munkája mellett – szép csendben, minden hivalkodás nélkül – egyetemi tanulmányokba kezdett. 2003-ban – immár végzett jogászként – került az akkori Főtitkárság Tájékoztatási Főosztályára, ahol hamarosan osztályvezetői teendők ellátására kapott vezetői megbízást. Eközben továbbra is képezte magát, így alig néhány évvel később infokommunikációs szakjogász végzettséget is szerzett. Sokoldalúságát az is igazolja, hogy – jogi munkája mellett – a parlamenti működés informatikai feladataiban is komoly részt vállal mind a mai napig. Az eltelt évek bebizonyították, hogy nála jobban talán még az informatikusok sem ismerik a parlament iromány-nyilvántartási rendszerét. Aligha van olyan kérdés, amire ne tudna azonnal válaszolni. Emellett legendás munkabírású kolléga. Nincs olyan helyzet, amikor azt válaszolná, hogy majd később. Addig nem nyugszik, amíg nem találja meg a megoldást, legyen szó bármilyen problémáról. (Zárójelben tesszük hozzá, hogy főnökei talán időnként vissza is élnek ezzel a tulajdonságával.) Ő azonban mindeközben sohasem tűnik fáradtnak, mindig kedves, mindig mosolygós. Precizitása nemcsak a mindennapi munkájában mutatkozik meg. Még a legbonyolultabb folyamatokat is könnyedén átlátja, amivel elévülhetetlen érdemeket szerzett az új házszabály folyamatainak modellezésében. E tulajdonságai pótolhatatlanná tették a Parlex, majd később az Integrált Jogalkotási Rendszer kidolgozásában. Sok-sok általa is átvirrasztott éjszaka, modellezés és tesztelés eredménye a ma már kiválón működő – rangos nemzetközi díjjal is elismert – rendszer. Tudását szívesen osztja meg a fiatalokkal is. A gyakornokok és pályakezdő kollégák betanításában nagy segítséget jelent az általa készített játékos kirakósjáték, amivel még a sokszor rendkívül összetett folyamatok ábrái is könnyebben megérthetők. Olyannyira, hogy a Törvényhozási Igazgatóságon mindannyian tudják, hogy a sütőtök az nem egy zöldség, hanem valójában a legbonyolultabb eljárások folyamatábrája. Díjazottunk az évek során folyamatosan lépdelt előre a ranglétrán. 2018-ban főosztályvezető-helyettesi megbízást kapott, idén pedig a Tájékoztatási és Iromány-nyilvántartó Főosztály főosztályvezetőjévé nevezték ki. Munkája, élete példamutató lehet minden fiatal munkatárs számára. Szakmai pályafutása igazolja, hogy érdemes tanulni, keményen küzdeni, mert a szorgalom és a befektetett munka megtérül.