ELNÖK: Köszönöm szépen. A napirendünk egyrészt el van fogadva, tehát a napirendről való levétel kérdésében jelen pillanatban nemigen lehet döntést hozni, bármennyire is ez volt a javaslat. Ezt egyébként nyilván akkor kellett volna megtenni, amikor a napirendrevételről az Országgyűlés döntött. (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Nem az volt a javaslat!) Én mély türelemmel meghallgattam önöket, amennyiben erre nekem is adnak lehetőséget, nagyon megköszönném. Bár én vezetem az ülést, nem tudom, hogy ebben a helyzetben ez lehetséges-e. Köszönöm szépen. Tehát erre nem sok lehetőséget látok, hogy úgymond, a napirendről levegyük, mert ez a javaslat elhangzott, hogy vegyük le napirendről.

A másik pedig az, hogy a bizottságok ezt a kérdést megvitatták, és hogy mely előterjesztést mely bizottság és miképpen fogja tárgyalni, ez egyrészt a bizottsági elnöki értekezleten is így elfogadást nyert, és a költségvetési bizottság egyébként ebben a kérdésben nem emelt semmifajta kifogást, hogy egyébként ő ezt tárgyalni kívánta volna, miután nem érinti oly módon a költségvetést, ami egyébként indokolttá tenné a 12. §-ban foglaltak miatt, hogy ezt ő külön is tárgyalja.

(22.00)

Az első helyen kiemelt bizottság annak rendje-módja szerint meg is tárgyalta, és ez fel sem vetődött. Innentől fogva, miután napirenden van a kérdés, ezt levenni nem nagyon tudjuk, s miután a bizottsági rendszerben ez a kérdés ily módon kezelésre került, majd a részletes vitában, amikor jönnek a módosító javaslatok, még egyszer megfontolásra fogom ajánlani a bizottsági elnöki értekezleten, illetve a bizottsági tagoknak, hogy ha kívánják, és olyan módosító javaslatok érkeznek ehhez a törvényjavaslathoz, amelyek megtárgyalásához újabb bizottságok bevonása szükségeltetik, akkor ezt tegyék meg.

Nem látom semmi indokát annak, hogy most a tárgyalást, illetve az általános vitát ne folytassuk annak rendje-módja szerint, ahogy az a Házszabályban meg van határozva. Ennek megfelelően azt kérem, hogy folytassuk a munkát.

Megadom a szót Domokos Lászlónak, a Fidesz képviselőjének, kétperces felszólalásra.

Parancsoljon, öné a szó.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage